Mariusz Matłosz virgin71

Inżynier z zamiłowania, pasjonat Apple. Znany jako virgin71. Zarażony przez MacBooka w 2007 roku. Od 2012 roku zarażony również drukiem 3D. Właściciel sklepu internetowego macmall.pl. Specjalizacja: dopieszczanie starszych maków. Przerabianie i kolekcjonowanie prehistorycznych komputerów.

News Blog

Wczoraj Apple zaprezentowało nowe modele iPhone'ów: XS, XS Max oraz XR. Czym się różnią? Który jest dla Ciebie?

Kiedy w kodzie systemu macOS odkryto adresowanie dla nowego typu procesora z rodziny ARM pojawiły się spekulacje na temat przeniesienia platformy MacBook Air do nowej architektury. Układ T1 ma jednak inne zastosowanie. Odpowiada on za obsługę TouchID, dzięki „bezpiecznej enklawie” - niezależnemu modułowi szyfrującemu. W MacBookach Pro odpowiada on również za dotykowy wyświetlacz Touch Bar. Jego kolejna wersja - T2 - pojawiła się w komputerach iMac Pro.

Matryce VCSEL (matryce lasera o emisji powierzchniowej) odpowiadają za obsługę technologii TrueDepth i Face ID. Firma Finisar będąc drugim co do wielkości dostawcą tych matryc dla Apple, ogłosiła zakup fabryki o powierzchni ok. 650tys. arów, sugerując zwiększenie produkcji.

Hasłem *%@# Cyber Monday reklamowana jest jednodniowa promocja na pakiet programów oferowanych przez MacUpdate.

Platforma mobilna Localytics szacuje, że przyjęcie iPhone'a X po pierwszym weekendzie, jest najwyższe od czasu iPhone'a 5. Według wyliczeń nowy telefon Apple zdobył 0,93% udziałów wśród wszystkich generacji iPhone'ów.

Firma iFixit, która udostępnia instrukcje naprawy do różnych urządzeń, rozebrała najnowszego iPada. Odświeżony niespełna 2 tygodnie temu tablet przywrócił technikom wspomnienia z rozbierania iPada Air pierwszej generacji.

Aktualizacja iOS do wersji 10.3 poza nowym funkcjami, przyniosła także poprawę jego bezpieczeństwa. Załatana została luka w Safari, która pozwalała na ataki typu ransomware za pomocą specjalnie spreparowanych stron.

Przed weekendem – 3 marca – odbyła się premiera nowej konsoli Nintendo – Switch. Firma ta ma rzeszę oddanych fanów, podobnie jak Apple. Jest to ostatni dzwonek dla Japończyków, aby zarazić młode pokolenie takimi grami jak Mario, Pokémon, Zelda czy Metroid. Jeśli to się nie uda, to te legendarne postacie odejdą w zapomnienie, pogrążając tym samym firmę.

Prezesowi Apple obcięto pensję za rok 2016. Powodem jest brak osiągnięcia założonych celów sprzedażowych. Pisząc konkretnie - nie udało się uzyskać przyjętej rocznej sprzedaży na poziomie 223,6 miliarda dolarów, a jedynie 215,6 miliarda dolarów.

Na Kickstarterze pojawiają się co jakiś czas warte uwagi projekty. Czasami są one inspirowane innymi rozwiązaniami, a czasami ideą stojącą za takim produktem jest próba zmiany ludzkich przyzwyczajeń. MagBolt jest połączeniem obu tych kwestii.